Chcete poslať blízkej osobe krásnu kyticu s milým a osobným venovaním, ale neviete, čo do neho napísať? Nechajte si poradiť od nás. Za viac ako 30 rokov sme v našom rodinnom kvetinárstve videli stovky prianí. V dnešnom článku vám prezradíme, aké tipy vám pomôžu napísať jedinečné a krásne venovanie priamo od srdca. 

Poďme na to.

Aké oslovenie použiť?

Pri oslovení myslite na to, komu kyticu s venovaním posielate. Ak máte s obdarovanou osobou blízky vzťah, použite prezývku alebo podobu jej krstného mena, ktorou ju voláte iba vy. Bude hneď vedieť, kto jej kyticu poslal.

Čo napísať do venovania

Po oslovení nasleduje samotný text. Vyjadruje hlavnú myšlienku, pocit alebo dôvod darovania jedinečnej gratulačnej kytice.

Táto časť venovania sa píše asi najťažšie. Vytvorili sme preto akési tri zlaté pravidlá, ktoré vám pomôžu napísať originálne venovanie na mieru.

Pravidlo číslo 1: Buďte struční

Prianie napíšte vetou, maximálne dvomi. Udržíte tak ľahšie hlavnú myšlienku.

Pravidlo číslo 2: Buďte sami sebou

Nepoužívajte nasilu poetický a kvetnatý jazyk, pokiaľ to nie ste vy. Rovnako sa vyvarujte používaniu klišé, ktoré bežne v reči nepoužívate.

Pravidlo číslo 3: Buďte empatickí

Pri písaní venovania myslite na to, komu ho píšete, a aký typ vzťahu spolu máte. 

Náš tip: Vaše venovanie krajšie vynikne na darčekovej kartičke s vami vybranou fotkou. Spolu s textom ju priložte k objednávke. My ju vytlačíme na kvalitný papier a nadizajnujeme na kartičku spolu s vaším venovaním. 

Čo napísať na koniec venovania

Na koniec venovania môžete okrem podpisu priložiť aj pozvanie na spoločný výlet či návštevu obľúbenej reštaurácie. Závisí to od toho, čo s obdarovanou osobou rady robíte.

Náš tip: Kyticu s venovaním odošlite vždy pomocou kuriéra. Vaše venovanie sa tak nestratí ani nezapadne. Bude totiž umiestnené na viditeľnom mieste na kytici. 

V rámci okresov Stará Ľubovňa, Kežmarok a Poprad náš osobný Ľalia kuriér dokonca doručí vašu kyticu s venovaním už v deň objednania, a to aj cez víkendy. Zákazníci z iných častí Slovenska môžu na donášku kvetov využiť prepravnú spoločnosť 123kuriér s garanciou doručenia do 48 hodín.

Potešte svojich blízkych krásnou kyticou s originálnym venovaním aj vy. Ponuku našich darčekových a gratulačných kytíc nájdete na tomto odkaze.