História a vznik Valentína

Valentín, sviatok zamilovaných, pochádza z rímskej tradície a je pomenovaný po sv. Valentínovi, kňazovi z Ríma, ktorý bol za svoju vieru odsúdený na smrť 14. februára. V stredoveku sa tento sviatok začal sláviť ako symbol lásky a priateľstva. Postupne sa stal populárnym aj v iných častiach sveta a dnes je jedným z najobľúbenejších sviatkov pre zamilované páry.

Kde a prečo začal?

Valentín začal byť slávený v stredoveku v Anglicku a Francúzsku a potom sa šíril do ďalších krajín. V dnešnej dobe je to sviatok, ktorý sa slávi po celom svete. Valentín je jedinečný preto, že poskytuje ľuďom príležitosť prejaviť svoje city k svojim milovaným.

Ako sa vyvíja rokmi?

Valentín sa od svojho vzniku výrazne zmenil. Dnes sa často slávi aj medzi priateľmi a rodinou a je možné ho sláviť v mnohých rôznych formách, ako napríklad prostredníctvom písania valentínskych povestí, darovania darčekov alebo organizovania romantických večerí.

Valentínske povesti?

Valentínske povesti sú príbehy, ktoré sa zvyčajne spájajú s Dňom svätého Valentína a symbolizujú lásku a romantiku. Tu je niekoľko najznámejších Valentínskych povestí:

Povesť o svätom Valentínovi. Podľa tejto povesti bol svätý Valentín kresťanským kňazom, ktorý žil v 3. storočí v Ríme. Bol prenasledovaný za svoju vieru a nakoniec bol uväznený a popravený za to, že pomáhal zamilovaným párom udržiavať svoju lásku v časoch prenasledovania kresťanov.

Povesť o Kupidovi. Kupido, rímsky boh lásky, je často spojený s Valentínom a jeho povesti sa zvyčajne týkajú lásky, vášne a romantiky. Legenda hovorí, že Kupido strieľa šípy lásky a tým spôsobuje, že sa ľudia zamilujú.

Tieto povesti sú často zdrojom inšpirácie pre valentínske karty, darčeky a iné symboly lásky a romantiky, ktoré sa používajú v tento deň.

Aké kvety sa hodia na Valentína?

Kvety sú tradičným a obľúbeným darčekom na Valentína. Ruže sú najznámejšími a najobľúbenejšími kvetmi pre túto príležitosť, ale aj ďalšie kvety, ako napríklad tulipány, ranunculus alebo lisianthus, ktoré sa hodia na prejav lásky.

Internetové kvetinárstvo vám umožňuje vybrať si zo širokej ponuky kvetov a doručiť ich priamo k vašim blízkym, bez nutnosti vyjsť z domu. Takže, ak chcete prekvapiť svoju polovičku, rodinu, priateľov alebo kolegov, vyskúšajte internetové kvetinárstvo a donášku kvetov.

V prípade, že chcete darovať niečo extra špeciálne, prekvapte ich buketou s ich obľúbenými kvetmi alebo výnimočným darčekom. A čo takto vyzdobiť ich pracovný stôl alebo byt kyticou kvetov a nechať ich tak po celý deň prekvapených a milo potešených?

Nech je Valentín pre vás a vašich blízkych nezabudnuteľným a plným lásky a radosti. Využite možnosti internetového kvetinárstva a nechajte svoje city prejaviť aj prostredníctvom kvetov.

Kytica z 11 červených ruží s eukalyptom a gypsophilou
Kytica z 11 červených ruží s eukalyptom a gypsophilou